BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ki nem találná, mit építtet Pakson a kormány

Az Oroszlány város külterületén, a Bokodi-hűtő mellett tervezett naperőmű Pakson épül meg - tette közzé a kormány a Magyar Közlönyben

2017. december 5. kedd, 06:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány idén augusztusban határozott arról, hogy az uniós Környezeti és Energetikai Hatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretéből, 3 milliárd 255 millió forintért naperőművet kell építeni Oroszlány város külterületén, a Bokodi-hűtő mellett. A helyszínt hétfőn tette át a kormány Paks város délnyugati részére, a Csámpa városrészbe.

A beruházó továbbra is a MVM Hungarowind Szélerőmű Üzemeltető Kft.

A projekt keretében 76 480 darab napelemet és 478 invertert (ez készít a napelemek termelte egyenáramból váltóáramot) szerelnek fel.

A megújuló energiaforrásból előállított energiamennyiség évente 79 970,45 gigajaoule-lal (GJ-lal) növekszik, az üvegházhatást okozó gázok mennyisége pedig évente 21 671,99 tonnával csökken.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet