Januártól elindul az új rendszer, de mégsem
A mai nappal elvileg elindult a kötelező visszaváltási rendszer Magyarországon, amelynek értelmében betétdíjat kell fizetni a palackokért és az üvegekért. Mutatjuk, mire érdemes odafigyelni.
Januártól elindul az új rendszer, de mégsem
A mai nappal elvileg elindult a kötelező visszaváltási rendszer Magyarországon, amelynek értelmében betétdíjat kell fizetni a palackokért és az üvegekért. Mutatjuk, mire érdemes odafigyelni.
Ezeken a településeken mennek házhoz januártól a konyhai zöldhulladékért
Ez jövőre 460 ezer embert érint majd. 2035-ig a települési hulladék közel kétharmadát újra fel kell dolgozni.
A konyhai zöldhulladéknak is külön kuka kell jövőre
Fontos változás lép életbe januártól: az élelmiszer- és a konyhai zöldhulladékot is elkülönítetten gyűjtik. A hulladékgazdálkodást július óta koncessziós modellben a MOHU MOL végzi.
Zsebre megy a visszaváltás: ha kényelmes lesz, sikeres lehet
Késlekedik ugyan a kötelezőnek mondott palackvisszaváltási rendszer tényleges beindulása, de a téma már napirenden van a közbeszédben, sőt, kutatás is készült arról, milyen lakossági fogadtatásra számíthat a gyűjtögetős szisztéma. Kiderült, hogy az új visszaváltási módszert legalább hallomásból ismerők háromnegyede hasznos és környezetbarát intézkedésnek tartja azt. Persze aggályok is vannak.
Jóval kevesebb sört gurítunk le, mint tavaly
A globális felmelegedés hatására a sör drágább lesz, miután egyre nehezebb megtermelni a hidegkedvelő komlókat és a sokféle malátát adó árpát, az átlaghőmérséklet növekedése mégis tovább élénkítheti a fogyasztást – állapította meg Kántor Sándor, a Magyar Sörgyártók Szövetsége igazgatója.