Holnap visszaengedik a Rábát - 869 forintig mehet
Holnap újraindulhat a kereskedés a BÉT-en a Rába részvényeivel, a tőzsde 40 százalékra szélesítette ki az árelmozdulás sávját.
Holnap visszaengedik a Rábát - 869 forintig mehet
Holnap újraindulhat a kereskedés a BÉT-en a Rába részvényeivel, a tőzsde 40 százalékra szélesítette ki az árelmozdulás sávját.
Bírósághoz fordult a vagyonkezelő - egymilliárd forint a tét
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. 1 milliárd forintot követel az IDOM 2000 Konzulens Zrt.-től, amelyet még 2008-ban bíztak meg az egységes állami vagyonnyilvántartás elkészítésével, de ezt a cég késve és csak részben készítette el.
Komoly fegyvereladásokba kezd a magyar kormány
Nem unatkozik az MNV Zrt. jövőre sem: a 2012-es költségvetésből kiderül, hogy ki kell árusítania a honvédség fél arzenálját, sor kerül egy mobil-frekvenciapályázatra és szükség lesz állami cégek feltőkésítésére is, mindezt csökkenő osztalékbevétel mellett.
Megnyitotta a kormány a pénzcsapot
Három hónap alatt 52,04 milliárd forintot költött el a kormány az általános tartalékra „előre nem látható” költségvetési kiadásokra. Az elmúlt esztendőkben egész évben nem költöttek el ennyi pénzt a kormányok. A kiadások állami cégek tőkeemelésére és kevésbé védhető politikai célokra mentek.
Újabb állami cégfelvásárlás a láthatáron
A kormány döntése szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. 13,4 milliárd forintot kap, amit javarészt az \"állami részesedések növelésére fordíthat\".