Időjárás: elmegy az eső, de másnak nem lehet örülni
Vasárnap este már elkezd felszakadozni a felhőzet és a jövő hét elején nem valószínű csapadék. Helyette párás, ködös, borult időre van kilátás, de legalább elmarad a farkas ordító hideg.
Időjárás: elmegy az eső, de másnak nem lehet örülni
Vasárnap este már elkezd felszakadozni a felhőzet és a jövő hét elején nem valószínű csapadék. Helyette párás, ködös, borult időre van kilátás, de legalább elmarad a farkas ordító hideg.
Egyre emelkedik a hőmérséklet
Meleg levegő van felettünk és a következő napokban még az is érkezik fölénk, emiatt a hőmérséklet csúcsértéke egyre magasabbra emelkedik - a déli országrészben. Északon lesznek tartósabban felhős, ködös területek, ott csak 13, 14 fokot mutatnak majd a hőmérők még délután is. Hőmérsékleti szempontból kettészakad az ország - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Jó hírt közöltek a meteorológusok
Anticiklon alakítja időjárásunkat. A nyugat-európai ciklon előoldalán egyre melegebb levegő érkezik fölénk, erősödik a nappali felmelegedés. Éjjel a szélvédett tájakon párássá válhat a levegő, helyenként köd/rétegfelhőzet képződhet, amely napközben a legtöbb helyen gyorsan feloszlik. Szombatig érdemi csapadék nem várható, akkor egy gyenge hidegfront érkezik - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Meleghullám tör Magyarországra
A Kárpát-Medence térségét a front- és csapadékrendszerek egyelőre elkerülik, legfeljebb szitálásra számíthatunk a ködösebb tájakon - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzéséből. Szerdától 20 fok feletti nappali hőmérsékletre is számíthatunk.
Akár hiszi, akár nem, október 23-ára 23 fokot jósol az OMSZ!
A hét elején néhol még mínuszok is várhatók hajnalban, a hét közepén viszont melegszik a levegő és pár napra ismét visszatérnek a 20 Celsius-fok körüli maximumok. Sok lesz a napsütés is, de szombaton többfelé várható eső - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.