Újabb stratégiai megállapodást köt Orbán
Stratégiai partnerségi megállapodást köt a kormány és a kecskeméti Mercedes-gyár tulajdonosa, a Daimler AG.
Újabb stratégiai megállapodást köt Orbán
Stratégiai partnerségi megállapodást köt a kormány és a kecskeméti Mercedes-gyár tulajdonosa, a Daimler AG.
Orbán: az ország növekedési lehetőségei az autóiparban vannak
Magyarország gazdasági növekedési lehetőségei a még világszerte húzóágazatnak számító autóiparban vannak - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a kuplunggyártással foglalkozó, szombathelyi LuK Savaria Kft. sajtoló automatájának üzembe helyezési ünnepségén pénteken.
Miért nem látszik a Mercedes-gyár hatása?
Az ipari termelés 2011 közepétől folyamatosan mérséklődött, ezt a kecskeméti Mercedes-gyár beindulása is csak mérsékelni tudta. A járműgyártás mellett csupán az élelmiszeripar támogatta a termelés bővülését. A kilátásokat tovább rontja, hogy folyamatosan érkeznek a hírek létszám-, illetve kapacitásleépítésekről.
Kecskemétnek is köszönheti sikerét a Mercedes
Minden eddiginél több autót értékesített a Mercedes világszerte augusztusban.
Kecskeméti beruházásokat nyilvánított kiemeltté a kormány
A kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánított négy Kecskemétet érintő közlekedésfejlesztési projektet - közölte Zombor Gábor, a város polgármestere a Loppert Dániellel, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) kommunikációs vezetőjével közösen tartott sajtótájékoztatón szerdán.