Brutálisan felhevültek a sínek, sebességkorlátozásra, késésekre kell számítani
A tomboló hőség az elmúlt napokban jelentős terhelést rótt a vasúti infrastruktúrára, a sínek hőmérséklete több helyen már az 50–56 Celsius-fokot is elérte – közölte a MÁV. A hétvégére előre jelzett harmadfokú hőségriasztás miatt a pályahálózat még nagyobb igénybevételnek lesz kitéve, ezért több vonalon sebességkorlátozásokat vezettek be az utasbiztonság érdekében.

