BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

magánnyugdíjpénztár

07.
21.
14:16

Nyugdíjügy: mennyi pénzre számíthatnak a visszalépők?

Összesen 99 620 ember maradt a magán-nyugdíjpénztári rendszerben - állapítja meg a Stabilitás Pénztárszövetség összegzése, amely szerint az állami nyugdíjrendszerbe visszalépők után a pénztárak összesen 2827,5 milliárd forintot utaltak át a Nyugdíjreform- és Államadósság Kezelő Alap számára, a \"maradók\" vagyona pedig 234 milliárd forintot tesz ki. A társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe visszalépett tagok átlagosan 80 ezer forint reálhozam-kifizetésben részesülnek.

Szerző(k):
MTI-Eco
07.
14.
08:02

Nyugdíjpénzek: bajok vannak a kifizetéssel

A roppant időigényes adattisztítás miatt több magánnyugdíjpénztár is szakaszolva igényli vissza az Államadósság Kezelő Központtól a tagok reálhozamát. Az ÁKK eddig tízmilliárd forint körüli összeget utalt négy kasszának − a teljes várható összeg 260 milliárdra tehető. A visszaigénylők között van például a Honvéd, a Postás és az Évgyűrűk. A Honvédnál július 19-én megindulnak a kifizetések.

Szerző(k):
B. Judit Varga