BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

lng

04.
21.
22:14

Angolával és Kongóval is megállapodtak az olaszok gázszállításról

A római kormány megállapodást kötött a nyugat-afrikai Angolával és Kongóval, a kinshasai szerződést csütörtökön, a luandait pedig szerbán írta alá Luigi Di Maio külügyminiszter és az energia-beszerzésért felelős tárcavezető, Roberto Cingolani. Olasz sajtóértesülések szerint a Kongóval kötött megállapodás értelmében 2023-tól évi több mint 4,5 milliárd köbméter cseppfolyósított gázt (LNG) importálnak. A gázimport mennyisége a jövő évtől - az algériai importtal együtt - megközelítheti a 6 milliárd köbmétert.

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
21.
19:02

Teljes gazdasági összeomlásra készülnek a németek

Németországban azon vitatkoznak a közgazdászok, a cégvezetők és a kormány tisztviselői, hogy képes lenne-e a gazdaság menedzselni az orosz földgázimport leállását. Egy részük szerint az erős függőség miatt ez recesszióhoz, gyárbezárásokhoz és elbocsátásokhoz vezetne, mások úgy vélik, a vállalatoknak alkalmazkodniuk kell ahhoz, hogy erről az energiaforrásról inkább előbb, mint utóbb le kell mondaniuk.

Szerző(k):
Komócsin Sándor