Észtország és Finnország megoldja a gázválságát
Közösen szerezne egy úszó LNG-terminált Észtország és Finnország. A céljuk az, hogy minél hamarabb és minél nagyobb mértékben leváljanak az orosz energiahordozókról.
Észtország és Finnország megoldja a gázválságát
Közösen szerezne egy úszó LNG-terminált Észtország és Finnország. A céljuk az, hogy minél hamarabb és minél nagyobb mértékben leváljanak az orosz energiahordozókról.
Szélre is váltva intenek búcsút az orosz gáznak a litvánok
Április elsejével Litvánia leállította az orosz gázimportot, és nem is kap már gázt a fehérorosz vezetékrendszeren. Ám az sem véletlen, hogy az LNG mellett éppen április 1-vel egy új energetikai "műfajba" is beiratkozott a balti ország.
Új atomerőmű blokkot építene Horvátország és Szlovénia
Horvátország részt venne a közös szlovén-horvát tulajdonban lévő, 664 megawattos atomerőműben új reaktor építésében a szlovéniai Krskóban - jelentette ki Andrej Plenkovic horvát kormányfő hétfőn Zágrábban, Janez Jansa szlovén kormányfővel tartott közös sajtótájékoztatóján.
Felülírja a magas villanyszámla az atomenergiától való félelmet Japánban
Meglepő eredményt hozott a Nikkei közvéleménykutatása, amely a japán lakosságot azügyben szondázta, hogy újraindítanák-e a szigetország atomerőműveit. A többség már úgy gondolja, hogy a nukleáris reaktorokat újra kellene indítani.
Érkezik Biden: leszámolhat az EU az orosz gázfüggőséggel
Ezen a héten elkezdődhet a leválás az orosz gázfüggőségről Európában. Ehhez Joe Bidennek kell Brüsszelbe látogatnia – ahol az EU-csúcs mellett NATO- és G7-ülések is tarkítják az amúgy is sűrű programot - értesült a hvg.hu.