BUX 138942.08 -0,26 %
OTP 45250 -0,11 %
header

lng

05.
19.
18:45

Új uniós gázmegállapodás született, amin Magyarország nyer, a Gazprom veszít

Az Európai Tanács és az Európai Parlament előzetes megállapodásra jutott az uniós gázbetárolási szabályokról. A javasolt rendelet célja annak biztosítása, hogy a téli szezon előtt megfelelő mennyiségű földgázt tároljanak be a tagállamok és azt egymás között megosszák. Az új szintek már kedvezők a nagy tárolókapacitással rendelkező Magyarország számára, de a Gazprom árbefolyásoló trükkjei alól kirántják a széket.

Szerző(k):
Szabó Dániel