BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

lapszemle

01.
25.
11:02

Nyárig jön az új éttermi törvény: áfacsökkentés után a bürokrácia sem szorít tovább

Nagy lazítás lesz nyugati partnerünknél: Berlin tervei szerint még a nyár előtt elfogadják a vendéglátóiparra vonatkozó állami törvényt. Eszerint meghosszabbítják a szabadtéri üzletek nyitvatartási idejét és eltörlik a kötelező kamarai regisztrációt. A hét egyik nagy bejelentése volt itthon a 100 milliárdos mentőcsomag az éttermeknek, amit üdvözölnek a piaci szereplők, bár szerintük fizetőképes vendégekre is legalább ekkora szükség van.

Szerző(k):
Thurzó Katalin