Újabb brókercégre csapott le az MNB
Kényszerpihenőre küldte az MNB a Sinus-Fair Zrt. A cég lakossági ügyfeleknek árult értékpapírokat, holott csak intézményeknek értékesíthetett volna.
Újabb brókercégre csapott le az MNB
Kényszerpihenőre küldte az MNB a Sinus-Fair Zrt. A cég lakossági ügyfeleknek árult értékpapírokat, holott csak intézményeknek értékesíthetett volna.
A nyugdíjügyi csodafegyvert még ebben a félévben bedobják
Már 3300 milliárd forint felett jár az értékesítés a szuperkötvényből, de további nagy dobásokkal készül az Államadósságkezelő Központ (ÁKK). Még ebben a félévben a nyugdíjkötvény és a zöld devizakötvények is debütálhatnak - mondta el a Privátbankár.hu-nak és az Mfor.hu-nak adott interjúban Kurali Zoltán, az ÁKK vezérigazgatója.
Két számjegyű hozamot ígérnek ezek a befektetések
Idén a magasabb kockázatot kereső befektetőknek az olyan, alacsonyabb minősítésű kötvénykibocsátók jöhetnek szóba, amelyek a nyereségtermelésüket növelik, illetve sikeres adósságcsökkentési programot valósítanak meg. E kategóriákban ígéretes befektetésnek számítanak egyes olajcégek, egy amerikai techóriás és egy zöldenergiába fektető dán vállalat kötvényei, amelyek többsége két számjegyű hozammal növelheti 2020-ban a befektetők pénzét - írta elemzésében Rotyis József, az SPB Befektetési Zrt. vezető privátbankára.
Új végzetes veszélyforrást találtak a profik
Már nem a kereskedelmi háború, hanem az amerikai elnökválasztás eredménye jelenti a legnagyobb kockázatot a piacon - vélik a profi befektetők. A többség azért optimista, ezért el is költöttek egy csomó pénzt.
Vitték az újfajta magyar államkötvényt
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) új, 3 százalékos fix kamatozású 20 éves benchmark államkötvényt bocsátott ki, a csütörtöki első aukción a felkínált mennyiség kétszeresére volt kereslet - közölte az ÁKK az MTI-vel.