Nőtt a befektetési alapok vagyona
Januárban 1 százalékkal, 65 milliárd forinttal emelkedett a befektetési alapokban kezelt vagyon - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) az MTI-vel hétfőn.
Nőtt a befektetési alapok vagyona
Januárban 1 százalékkal, 65 milliárd forinttal emelkedett a befektetési alapokban kezelt vagyon - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) az MTI-vel hétfőn.
Koronavírus: még sok halott kell ahhoz, hogy fizessen a járványkötvény
Kétféle kötvényt is kibocsátott a Világbank, amelynek lejegyzői eddig jól jártak, de bukhatják a pénzüket, ha tovább terjed a koronavírus - írja a Világgazdaság.
A második világháború alatt használt pénzügyi eszközt vetnének be Amerikában
Az amerikai Fed azt fontolgatja, hogy hozamkorlátot vezetne be egyes amerikai államkötvényekre. Ezt a fajta gazdaságélénkítést utoljára a második világháború alatt, illetve az azt követő években alkalmazta a jegybank.
Ukrajna 1,25 milliárdnyi eurókötvényt bocsátott ki
Ukrajna 1,25 milliárdnyi eurókötvényt bocsátott ki; a 2030-ban lejáró 4,375 százalékos kamatozású eurókötvényeket teljes egészében lejegyezték - írja az MTI az ukrán pénzügyi tárca jelentése nyomán.
Felpörgette a piacot a szuperkötvény
Tavaly kétszer annyi lakossági állampapírt vásároltak az emberek Magyarországon, mint 2018-ban - közölte Borbély László András, a Magyar Államkincstár (MÁK) pénzforgalmi elnökhelyettese hétfőn a köztévén.