Rabszolgatörvény - Kósa Lajos nem érez népharagot
Kósa Lajos nem érez népharagot a munka törvénykönyvének módosítása miatt - nyilatkozta a politikus az Azonnali.hu-nak.
Rabszolgatörvény - Kósa Lajos nem érez népharagot
Kósa Lajos nem érez népharagot a munka törvénykönyvének módosítása miatt - nyilatkozta a politikus az Azonnali.hu-nak.
Rabszolgatörvény: maradt a csalódottság, jön a tüntetés
Nem történt érdemi változás a Munka törvénykönyve tervezett módosításainak ügyében, így a három éves munkaidőkeret és a 400 óra maximálisan elrendelhető túlóra kérdésében - így értékelték az MTI által megkérdezett szakszervezeti vezetők a Kósa Lajos országgyűlési képviselővel folytatott hétfői tárgyalásukat. A kialakult helyzet miatt a Liga Szakszervezetek is csatlakozik a Magyar Szakszervezeti Szövetség által december 8-ra meghirdetett demonstrációhoz, a Munkástanácsok Országos Szövetsége pedig kedden hoz határozatot e kérdésben.
Rabszolgatörvény: fontos változásokat jelentett be Kósa Lajos
Több pontból álló javaslatcsomagot terjeszt kedden a munka törvénykönyvének tervezett módosításához az Országgyűlés vállalkozásfejlesztési bizottsága elé a Fidesz - közölte Kósa Lajos, a nagyobbik kormánypárt országgyűlési képviselője, aki hétfőn munkavállalói szövetségekkel egyeztetett.
Rabszolgatörvény: több kérdésben is meghátrál Kósa Lajos?
Részleges eredményeket értek el a szakszervezetek (Liga Szakszervezetek, Magyar Szakszervezeti Szövetség, Munkástanácsok Országos Szövetsége) a Munkaidő-szervezéssel és a munkaerőkölcsönzés minimális kölcsönzési díjával összefüggő egyes törvények módosításáról címet viselő törvényjavaslat egyik benyújtójával, Kósa Lajossal és a Pénzügyminisztérium képviselőivel való egyeztetésen - adták hírül a szakszervezetek.
Rabszolgatörvény: Kósa szerint ez így lesz jó
Kósa Lajos fideszes országgyűlési képviselő szerint "rabszolgatörvényként" elhíresült törvényjavaslata német minta alapján készült és csupán a foglalkoztatás rugalmasságának javítását szolgálja.