BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

környezetvédelem

08.
27.
14:50

Bekapcsolták Európa legnagyobb napelemes erőművét

Van abban valami bizarr, hogy Spanyolországban a napisten fia által uralt inka birodalom meghódítójáról, Francisco Pizarroról nevezték el a legnagyobb, egyetlen telephelyen létesített európai naperőművét. Az ugyanakkor a jelen idők sorsszerűségének is mondható, hogy a több mint 330 ezer lakás áramfogyasztását kiváltani képes fotovolatikus modultengerből a hasznot igazából nem a spanyolok, hanem a német, amerikai és francia multicégek húzzák.

Szerző(k):
Szabó István M.