Egyelőre titok, mennyivel támogatja a kormány a kínai akkus gigaberuházást
Debrecen város képviselői telekvásárlási szerződést írtak alá hétfőn a kínai Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL) céggel. Az ázsiai beruházó egy újabb, gigantikus akkumulátorgyárat épít a város déli ipari övezetében, az ígéret szerint több mint hétmilliárd eurós (3000 milliárd forint) beruházással, kilencezer új munkahelyet teremtve. Egyelőre nem közölték, hogy a magyar kormány mekkora támogatást ad a vegyi üzem felhúzásához.




