Tizenötezer köbméteres kőolajtartályt avatott a Mol
Két év alatt kilencmilliárd forintos bővítést hajtott végre be a Mol a csurgói telephelyén - közölte az MTI.
Tizenötezer köbméteres kőolajtartályt avatott a Mol
Két év alatt kilencmilliárd forintos bővítést hajtott végre be a Mol a csurgói telephelyén - közölte az MTI.
Ha elég szigorúak lennének, jövőre már halálra ítélnék a kőolajat
Meg kellene háromszorozni a megújuló energiákba irányuló beruházások összegét ahhoz, hogy tarthatók legyenek a klímacélok - írja új jelentésében a Nemzetközi Energetikai Ügynökség. Most már a legkonzervatívabb forgatókönyvük is az olaj iránti kereslet tetőzésével számol. Szigorú kibocsátási célok mellett jövőre már nem kéne új olajmezőt nyitni.
Több éves csúcsokra emelkedett a kőolaj világpiaci ára
Több éves csúcsokra emelkedett a kőolaj világpiaci ára hétfőn is, mivel nincs jele annak, hogy a nagy gazdaságokat sújtó energiaválság enyhülne a gazdasági fellendülés és a főbb olajkitermelők visszafogott kínálata által jellemezhető környezetben.
Drágul az üzemanyag: megvan az 500 forintos lélektani határ
A hét közepén tovább emeli a Mol a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi listaárát - derül ki a Holtankoljak.hu adataiból.
Erős nap volt a nyugati tőzsdéken
Erős emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön, az infláció miatt aggódó befektetőknek némileg megnyugtatta, hogy csökkent a kőolaj és a földgáz ára, és javította a hangulatot több kedvező vállalati beszámoló is - írja az MTI összefoglalójában.