Új államtitkárok a minisztériumokban
Új közigazgatási államtitkárokat nevezett ki a köztársasági elnök a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumba (NFM) és a Vidékfejlesztési Minisztériumba (VM) - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb számában.
Új államtitkárok a minisztériumokban
Új közigazgatási államtitkárokat nevezett ki a köztársasági elnök a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumba (NFM) és a Vidékfejlesztési Minisztériumba (VM) - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb számában.
Titokzatos biztos gondozza az állami mobilfizetést
A nemzeti mobil fizetési rendszer, valamint a magyar elektronikus jegy- és bérletplatform létrehozásával kapcsolatos feladatok teljesítésének összehangolására Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter Szőke Pál személyében miniszteri biztost nevezett ki, közölte hétvégén a kormany.hu. Sokat egyelőre szakmai berkekben sem tudni a szakemberről.
Új vezér a Deutsche Telekom élén
Négy hónapi keresés után házon belül, mobilszolgáltatója élén találta meg új vezérigazgatóját Európa legnagyobb telefontársasága, a Deutsche Telekom (DT) AG. A 41 éves Kai-Uwe Ricke, akit a társaság felügyelőtanácsa egyhangúlag választott meg, már ma elfoglalja új állását. Elsősorban azt várják tőle, hogy a jelenlegi 64 milliárdról a jövő év végére 50 milliárd euróra csökkentse a DT adósságállományát. Mint a Reuters emlékeztetett rá, ebben nem támaszkodhat arra a korábban bejelentett tervre, amelynek értelmében 2005 végéig 50 ezerrel csökkentik a munkahelyek számát, mivel ennek jövőre még nem lenne költségcsökkentő hatása, s emellett a szakszervezetek sem hajlandók beleegyezni. (NAPI)
Thomson-vezér mentheti meg a France Télécomot
Thierry Bretont, a Thomson Multimedia eddigi vezetőjét nevezte ki a francia kormány a France Télécom elnökévé.
Újra háromtagú a Mol irányítóbizottsága
A Molnál újra két közvetlen helyettese lesz a vezérigazgatónak, Mosonyi Györgynek. A társaság igazgatósága létrehozta a stratégiai vezérigazgató-helyettesi pozíciót, amelynek betöltésére Áldott Zoltán korábbi stratégiai igazgatót nevezte ki. A Molnál Mosonyi György vezérigazgató alatt csupán Michel-Marc Delcommune töltött be ilyen posztot. Ő a tavaly novemberben bejelentett új stratégia részeként kialakított vezetési modellben - az angolszász mintát követő vezetői hármas részeként - a pénzügyi terület vezetője. A közleményben most nem említett irányítóbizottságban korábban Mándoki Zoltán - általános vezérigazgatóként - jelentette a harmadik embert, ő azonban június 20-án távozott a társaságtól. A most kiegészülő hármasban Áldott Zoltán a stratégiai, üzletfejlesztési és szabályozási kérdésekért lesz felelős, kiemelt figyelmet fordítva emellett a Mol portfóliójába tartozó társaságok integrációjával összefüggő kérdésekre. Az értékpapírpiacon az ő személyéhez kötik a TVK Mol általi - jelenleg sikeresnek tűnő - megszerzését. Szintén közvetlenül a vezérigazgató alá, de csupán ügyvezetői tisztséggel nevezték ki Geszti Lászlót a korábbi ellátási, feldolgozási, logisztikai és értékesítési divíziók összevonása révén kialakított termék-előállítási és kereskedelmi divízió vezetőjévé. (NAPI)