Miniszteri találkozón vett részt Karácsony Gergely
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter "kapcsolatteremtő találkozón" látta vendégül Karácsony Gergely budapesti főpolgármestert hétfőn.
Miniszteri találkozón vett részt Karácsony Gergely
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter "kapcsolatteremtő találkozón" látta vendégül Karácsony Gergely budapesti főpolgármestert hétfőn.
Budapest segíti ki a bajban lévő Pest megyei városokat
A kánikulában kialakult vízhiány miatt a helyi szolgáltató a Fővárosi Vízművek segítséget kérte, ezért Solymárnak és Szentendrének is egy-egy 5 köbméteres lajtos kocsit bocsátott Budapest sofőrrel - írta Karácsony Gergely a Facebookon.
Budapest energiafüggetlenséget hirdet
A főváros felgyorsítja az energiatakarékossági beruházásait, és 2030-ig eléri, hogy a budapesti közművek az általuk termelt energiából működjenek - közölte az MTI szerint Karácsony Gergely főpolgármester a közösségi oldalán hétfőn. Spórolnak is, például napi két órával lerövidítik a díszkivilágítás idejét.
Navracsics szerint van hova fejlődni, Karácsony pedig a kormánnyal szövetkezne
Az Európai Uniós források megszerzésének célja felülírhatja azt a szűkmarkúságot, amit a kormány az ellenzéki és gyakran a független vezetésű önkormányzatok ellen is folytat. Egyelőre talán túlzás konszolidációról beszélni a két fél között, de úgy látszik eljöhet a pont, ahol a kormány rákényszerül kezdeni valamit a hozzá "hűtlen" városvezetések problémáival. Sok a sérelem és a változtatni való, de önkormányzatoknak a saját települések érdeke az első, és nem rajtuk fog múlni, ki tud-e egyezni a Fidesz az EU-val.
Sokkal drágább lehet a bliccelés
A mostani 8-32 ezer forintról 12-50 ezer forintra nőhetnek a BKK-s pótdíjak, de akit elkapnak az ellenőrök és vesz bérletet, alacsonyabb összeggel is megúszhatja.