Elsőre őrültségnek hangzik a Google terve: több millió szúnyogot szabadítanának az emberekre
A Google kidolgozott egy nem mindennapi high-tech tervet, amellyel a szúnyogokat akadályozná abban, hogy veszélyes betegségeket terjesszenek.
Kitört a pánik a járvány miatt, durva beutazási tilalmat vezet be a kormány
Péntektől átmenetileg betiltotta az amerikai kormány a beutazást azon törvényes állampolgárok számára, akik az elmúlt 21 napban a Kongói Demokratikus Köztársaságban tartózkodtak.
Beigazolódott, amitől féltünk: a hantavírus már a szomszédban van
A román hatóságok szerint az esetnek nincs köze az MV Hondius luxus óceánjárón észlelt góchoz.
Nemzetközi vészhelyzetet hirdetett a WHO: elszabadult a pusztító kór
Nemzetközi aggodalomra okot adó, közegészségügyi vészhelyzetet jelentett be vasárnap regggelre az Egészségügyi Világszervezet. Több mint 300 gyanús esettel és 88 halálesettel fellángolt a pusztító Ebola-betegség Kongóban és Ugandában.
Kitört a járvány egy magyar városban, figyelmeztették a lakosságot
Hepatitis-A járvány alakult ki Hajdúhadház területén. A rendelkezésre álló információk szerint több száz kontaktszemély lehet.
Egyre közeledik a pusztító fertőzés: már a németeknél is van hantavírusos beteg
Naponta érkeznek a hírek, hogy a világ egyre több pontján tetten érik az új, akár halálos kimenetelű megbetegedést okozó, egzotikus hantavírust, amit néhány hete a hétvégén partot ért, holland óceánjáró utasainál fedeztek fel. Mostanra már Bajorországban is kezelnek egy fertőzöttet, míg hárman ugyancsak kórházi megfigyelés alá kerültek – közölték hétfőn a német hatóságok.