Egyelőre okkal olcsók az amerikai bankok
Az amerikai nagybankok harmadik negyedéves jelentései nem kápráztatták el a befektetőket, de a tendenciákból kiolvasható, melyikük lehet képes nyerő stratégiával előrukkolni.
Egyelőre okkal olcsók az amerikai bankok
Az amerikai nagybankok harmadik negyedéves jelentései nem kápráztatták el a befektetőket, de a tendenciákból kiolvasható, melyikük lehet képes nyerő stratégiával előrukkolni.
Tovább nőtt a nagybank bírsága
A szeptemberben jelzett 11 milliárd dollárral ellentétben ugyancsak rekord összegű, de még magasabb, 13 milliárd dolláros bírságot fizethet a JP Morgan.
Rekordbírságot fizethet a JPMorgan
Rekordösszegű, 13 milliárd dolláros peren kívüli bírságban egyezett meg a JPMorgan Chase & Co az amerikai igazságügy-minisztériummal − értesült a Reuters. Amennyiben a hír igaz, ez lesz a legnagyobb összeg, amelyet egyetlen vállalat egy összegben valaha is kifizetett az amerikai kormánynak peren kívüli megállapodás következményeként. Eddig a BP olajtársaság fizette a legtöbbet − 4,5 milliárd dollárt − a Mexikói-öbölben történt olajfúrótorony-katasztrófa miatt. A JPMorgannek most azért kell fizetnie, mert a bank elsőrangú minősítésű kötvényeket bocsátott ki 2005 és 2007 között nem elsőrendű (subprime) és más nagy kockázatú jelzálogkölcsönök fedezetével. Az igazságügyi vizsgálat szerint ez a módszer megtévesztette a kötvények befektetőit. Az ügyek egy részéért nem közvetlenül a JPMorgan a felelős, hanem két másik pénzintézet − a Washington Mutual jelzálogkölcsönző és a Bear Stearns befektetési bank −, amelyeket a JPMorgan 2008-ban felvásárolt. A JPMorgan ráadásul 23 milliárd dollárt tartalékol peren kívüli megállapodásokra és jogi költségekre, így további kifizetések várhatók.
Ilyen még nem volt: rekord bírságot kapott az amerikai pénzintézet
Rekordösszegű, 13 milliárd dolláros peren kívüli bírságban egyezett meg a JPMorgan Chase & Co pénzügyi szolgáltató az amerikai igazságügy-minisztériummal - jelentette a Reuters hírügynökség, meg nem nevezett, bennfentes tájékoztatókat idézve.
Perköltségek vitték el a JP Morgan profitját
Váratlanul veszteséges lett a harmadik negyedévben a JP Morgan, a legnagyobb amerikai pénzintézet elsősorban a megugró perköltségek miatt veszített. Ezzel megszakadt egy hosszú széria, hiszen eddig egyedüliként a válság alatt is folyamatosan nyereséges tudott lenni a bank.