BUX 138521.67 -0,7 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőtt a nagybank bírsága

A szeptemberben jelzett 11 milliárd dollárral ellentétben ugyancsak rekord összegű, de még magasabb, 13 milliárd dolláros bírságot fizethet a JP Morgan.

2013. október 21. hétfő, 10:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábban jelzettnél még magasabb, 13 milliárd dolláros bírságot fizethet a JP Morgan a jelzálogfedezetű értékpapírok korábbi szabálytalan értékesítése miatt. Az amerikai igazságügyi minisztériummal kötendő egyezség nem mentesíti a bank vezetőit a büntetőjogi felelősségre vonás alól - számolt be az amerikai média nyomán a portfolio.hu.

<banner>Az amerikai igazságügyi minisztériummal kötendő megállapodás végösszege nem 11 milliárd lehet, ahogy az szeptemberben napvilágra került, hanem 13 milliárd dollár - jelezték bennfentesek. Ez a legnagyobb összeg, amit valaha pénzügyi szervezet az amerikai hatóságokkal kötött egyezség értelmében kifizet. Ráadásul az egyezség nem menti fel a bank vezetőit a büntetőjogi követelmények alól.</banner>

<banner>Az utóbbi időben a bank hatalmas összegű tartalékot képzett jogi ráfordításokra. Ezek miatt például a harmadik negyedévben veszteséges is lett a Jamie Dimon vezérigazgató által irányított társaság. Ezzel azonban nem sikerült még maga mögött hagynia a múltat a banknak. A NAB Research Bloombergnek nyilatkozó bankelemzője szerint a Wall Street biztos jövőt akar látni a banknál, amit a megállapodás nem hoz el: a vezetők felelőssége nem tisztázott.</banner>

<banner>Az egyelőre nem véglegesített megállapodás értelmében a bank 4 milliárd dollárt fizethet közelebbről nem meghatározott ügyfeleinek és 9 milliárd dollár az, ami büntetésként a hatóságoknak jár. A hivatalos bejelentés ezen a héten érkezhet.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet