Veszteséges lett a JP Morgan
A JP Morgan 0,4 milliárd dolláros veszteségről adott számot a harmadik negyedévben.
Veszteséges lett a JP Morgan
A JP Morgan 0,4 milliárd dolláros veszteségről adott számot a harmadik negyedévben.
Elindult a visszaszámlálás, ma jön a fontos hír
Míg mindenki az amerikai adósságplafon problémájával van elfoglalva, a héten megkezdődik a gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban. A piac nem vár nagy robbanást, az amerikai cégeknek az európai talpra állás segíthetett.
Rekordbüntetéssel kezdene tiszta lapot a JP Morgan
Több milliárd dolláros kártérítést is kész fizetni a JPMorgan annak érdekében, hogy ezzel megszabaduljon több ellene folyó eljárástól. A bankot régóta kritizálják amiatt, hogy a válság előtt nem kellő körültekintéssel adott el kockázatos befektetéseket ügyfeleinek.
Még 920 millió dollárba került a londoni bálna
Összesen 920 millió dollár bírságot szabtak ki a JPMorganre amerikai és brit hatóságok a \"londoni bálna\" néven elhíresült, 6,2 milliárd dollár veszteséget okozó kereskedelmi ügylettel kapcsolatos vétségek miatt csütörtökön − írta a Financial Times. Az Egyesült Államok számvevőszéke 300 millió dollárra büntette az USA legnagyobb bankját \"veszélyes és hibás\" gyakorlat alkalmazása miatt, míg a tőkepiaci felügyelet (SEC) 200 milliót rótt ki, amiért a JPMorgan nem tudta fenntartani a belső pénzügyi jelentések feletti ellenőrzését. A bank további 200 milliót kell hogy fizessen a Fednek és 137,6 millió fontot a brit pénzügyi felügyeletnek a szabályoknak megfelelő adatközlés elmulasztása és a vezetők és az ügyletben részt vevők felelőtlensége miatt.
Óriásbüntetést fizet a JP Morgan
Legalább 700 millió dollár - egyes hírek szerint 800 millió dollár - büntetést fizet a legnagyobb amerikai bank, a JP Morgan Chase amerikai és brit felügyeleti szerveknek egy 2012 tavaszán végrehajtott, kockázatos befektetési ügylet miatt, amely 6,2 milliárd dollár veszteséget okozott - jelentette kedden a The Wall Street Journal üzleti napilap.