BUX 138521.67 -0,7 %
OTP 44670 -0,56 %
header

jp_morgan

09.
20.
00:00

Még 920 millió dollárba került a londoni bálna

Összesen 920 millió dollár bírságot szabtak ki a JPMorganre amerikai és brit hatóságok a \"londoni bálna\" néven elhíresült, 6,2 milliárd dollár veszteséget okozó kereskedelmi ügylettel kapcsolatos vétségek miatt csütörtökön − írta a Financial Times. Az Egyesült Államok számvevőszéke 300 millió dollárra büntette az USA legnagyobb bankját \"veszélyes és hibás\" gyakorlat alkalmazása miatt, míg a tőkepiaci felügyelet (SEC) 200 milliót rótt ki, amiért a JPMorgan nem tudta fenntartani a belső pénzügyi jelentések feletti ellenőrzését. A bank további 200 milliót kell hogy fizessen a Fednek és 137,6 millió fontot a brit pénzügyi felügyeletnek a szabályoknak megfelelő adatközlés elmulasztása és a vezetők és az ügyletben részt vevők felelőtlensége miatt.

Szerző(k):
Csurgó Dénes