BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

itm

08.
25.
20:05

Állami segítséget kap az építőipar, itt lehet a legkönnyebb építeni

A 2020-2025-ös időszakra vonatkozó Nemzeti fenntartható építésgazdasági stratégia várhatóan október elejéig kerül a kormány elé, abban az ágazati szereplők igényeire reagálva nagy hangsúlyt kívánnak fektetni a képzett munkaerő biztosítására, a kiszámítható állami iparpolitikai támogatási rendszer kialakítására, az építőipari cégek technológiai fejlesztésére - mondta Boros Anita, az ITM államtitkára online konferencián kedden. A stratégia egyik fontos eleme az építésügyi szabályozás és intézményrendszer racionalizálása, hogy "Magyarországon legyen a legkönnyebb építeni".

Szerző(k):
Domokos Erika
08.
25.
11:20

Nincs még egy ilyen szűkmarkú kormány, mint a magyar

Az ITM április elején azt ígérte, hogy 1200 milliárd forinttal támogatják a munkahelyek megtartását és újak teremtését idén, kifejezetten az előbbi célra 220 milliárdot szántak. Ehhez képest a számok azt mutatják, hogy nincs még egy ilyen szűkmarkú kormány, mint a magyar, amikor a munkavállalók megtartásának támogatásáról van szó. Közben az is kiderült, hogy ma már minden második álláskereső támogatás nélkül maradt.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna