Az NGM szerint továbbra is alacsony szinten az infláció
A nemzetgazdasági miniszter értékelte a KSH ma megjelent inflációs adatait.
Az NGM szerint továbbra is alacsony szinten az infláció
A nemzetgazdasági miniszter értékelte a KSH ma megjelent inflációs adatait.
Drágult a hús, többet fizetünk az albérletért – újra nő az infláció
Nőttek a fogyasztói árak júliusban az előző év azonos hónapjához képest. Ahogy vártuk, megtört a csökkenő trend és a júniusi 3,7 százalékot 4,1 százalék követte. „A friss adatok az üzemanyagok árának várt megugrásán túl is tartalmaznak egyedi kiugró tételeket, amik miatt jóval a szezonális trend felett alakult a havi átárazódás" – reagált Kiss Péter, az Amundi Alapkezelő befektetési igazgatója. Az MBH szerint a mai adat kellemetlen meglepetést jelent, a problémát az infláció szerkezete okozza.
Brüsszelig mentek a megalázott magyar bírók
Tömegesen nyújtottak be panaszt megalázóan alacsony fizetések miatt Európai Bizottsághoz (EB).
Mickey egér inflálódik: még drágább lesz a Disney+
Október közepétől a szolgáltatás lényegében a duplájára drágul a 2019-es induláshoz képest.
Komoly szint alá eshet az olajár
Az elmúlt napokban, idén először 75 dollárig esett a Brent típusú olaj ára, miközben tavaly sokszor járt ott, így komoly technikai támasszá vált a szint. Ha az OPEC a tervei szerint növeli a kitermelést, a szint eshet, és tartósan olcsóbb olajár következhet.