Eladatná a Mol INA-részesedését a kormány
Eladatná a Mol INA-részesedését a kormány
Mol-Ina-ügy: Nem drasztikus a kormány lépése Martonyi szerint
Magyarország egyértelmű üzenetet küldött Horvátországnak a Mol-INA-ügyben, mert a kormány szerint elérkezett az a pillanat, amikor már nem rejtheti véka alá az álláspontját, ez azonban a megegyezés lehetőségét nem zárja ki - mondta Martonyi János külügyminiszter szerdán a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.
Megszólalt az Európai Bizottság a horvát elfogatóparancs ügyében
Az európai elfogatóparancs jogintézményének jelenlegi horvátországi alkalmazása értelmében Horvátország kibocsáthat ilyen elfogatóparancsot más EU-országok felé - közölte Mina Andreeva, az igazságügyi kérdésekben illetékes Viviane Reding európai bizottsági alelnök szóvivője szerda este az MTI-vel.
Horvát szakszervezetek: a Mol nem invesztált az INA fejlesztésébe
Az INA horvát olajvállalatnál működő szakszervezetek szerint a dolgozók örülnének, ha a magyar kormány által kilátásba helyezett részvényeladást olyan módon oldanák meg, hogy a horvát állam ismét többségi tulajdonos legyen, és többségi joga legyen a cég irányításában.
Mol-INA-ügy: a horvát kormány nem kommentál
A horvát kormány nem kívánta kommentálni szerdán a magyar kormány azon lépéseit, amelyekkel a Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgatója ellen kiadott elfogatóparancsra reagált, és azt sem, hogy Budapest adott esetben megfontolná az INA-részvények eladását. A Hina hírügynökség jelentése szerint a horvát kormány egyik lépést sem kívánta minősíteni, csak annyit mondtak, nincs befolyásuk az igazságszolgáltatási szervekre.