BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

INA

10.
28.
00:00

Magyarország nem egyeztet a Mol−INA ügyben

Orbán Viktor miniszterelnök brüsszeli sajtótájékoztatóján pénteken közölte, hogy a Mol ügyéről nem folytatott tárgyalást horvát hivatali partnerével, hiszen a kérdést nem politikai szinten kell kezelni, hanem gazdasági és jogi tárgyalások révén lehet rendezni − tudósít az MTI. Amint arról beszámoltunk, ügyrendi vita miatt elmaradt a horvátok által péntekre összehívott következő tárgyalási forduló az INA két nagytulajdonosa, a Mol és a horvát kormány között. A Mol az INA fejlesztési stratégiájáról, míg a horvátok a vállalatirányítás kérdéseiről szerettek volna megegyezni. Hírügynökségi jelentések szerint a horvát fél bízik benne, hogy a következő napokban folytatódhatnak a tárgyalások.

Szerző(k):
Molnár Gergely