Ide fekteti pénzét a Mol-vezér
Új társaságot alapított a Mol elnök-vezérigazgatója. Az alapkezelő cég vélhetően a Jeremie uniós program forrásait is megcélozza, s induló vállalkozásokba fektet.
Ide fekteti pénzét a Mol-vezér
Új társaságot alapított a Mol elnök-vezérigazgatója. Az alapkezelő cég vélhetően a Jeremie uniós program forrásait is megcélozza, s induló vállalkozásokba fektet.
Mol-INA-ügy: európai elfogatóparancsot is kiadhatnak
A július 1-jei európai uniós csatlakozásával Horvátországnak lehetősége nyílt európai elfogatóparancs kiadására - nyilatkozta Lattmann Tamás nemzetközi jogász pénteken az MTI-nek azzal kapcsolatban, hogy a horvát ügyészség csütörtökön kezdeményezte Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatójának kihallgatását.
Fejlesztésekről tárgyalnának a horvátok a Mollal
A horvát kormány nem kívánja eladni az INA részvényeit, inkább a társaság fejlesztéséről tárgyalnának a Mollal.
Felvásárlásokra is kész a Mol
Minden nehéz körülmény ellenére a várakozásokhoz képest nem lettek rosszak a Mol-első negyedéves számai, igaz a folyamatok is nagyjából megfeleltek annak amit az elemzők elképzeltek. Így igazi nagy meglepetés a gyorsjelentésben nem volt.
Még mindig sötét folt Szíria a Molnál
Az idén nem sok esély van arra, hogy Szíriából bevétele legyen a Mol-csoportnak, jövőre viszont már sokkal több a remény − mondta Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a cég éves közgyűlését követő sajtótájékoztatón. Pedig a tavalyi év egyik nagy vesztesége volt, hogy kiesett a szír termelés a csoporton belül, így nagyon jól jönne a társaságnak, ha a csökkenő termelés megállítására visszakaphatná ezeket a kapacitásokat. Hernádi a Napi Gazdaságnak elmondta: úgy tudják, az INA termelőeszközein a szír kormány − amely korábban partnerként működött együtt az INA-val − folytatja a kitermelést, és továbbra is értékesít belföldön. Növekedés így csak 2015-től lehet a kitermelésben, amit az Európán kívüli új kutak hozhatnak, ha sikerül a magyar és horvát kitermelés csökkenését kézben tartani − erről még a közgyűlésen beszélt Molnár József, a cég vezérigazgatója. A kitermelésben napi 170-180 ezer hordó lenne a csoport célja, az idén azonban csak 110 ezer körül alakulhat ez a szám. A nem konvencionális gázkitermelés lehetőségét is vizsgálják, de erre csak hosszabb távon lehet számítani. Irak kurdisztáni régiójában van a legnagyobb potenciál, a 700 millió hordó elérhető készlet feltárása a cél, de már idén is indulhat kitermelés ott.