BUX 139897.80 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
header

hernádi_zsolt

08.
15.
00:00

Hernádi: Akár Zágrábban is vállalom a kihallgatást

Ha a magyar és a horvát igazságügyi szervek megállapodnak arról, hogy Zágrábba kell mennem kihallgatásra, akkor vállalom, hogy odamegyek − nyilatkozta Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a horvát Globusz című lapnak. Az üzletember hozzátette: reméli, hogy hamarosan ismét gond nélkül nyaralhat majd Horvátországban. Hernádi nem számít arra, hogy a kihallgatás után nem engedik majd haza Budapestre. A lap újságírójának véleménye szerint azonban valószínűleg nem fog Zágrábba menni a Mol vezére, mivel a magyar fél eddig sem látta bizonyítottnak a tízmillió eurós vesztegetést, amivel vádolják. A gyanú szerint a 2009-ben megkötött Mol-INA részvényesi szerződést kenőpénzzel érte el a magyar cég, így lehet kisebbségi tulajdonosként irányítási joga a vállalatban. Az ügyben Ivo Sanader egykori horvát kormányfőt már elítélte a bíróság, a gyanú szerint ő fogadta el a tízmillió eurót a Moltól. A horvátok évek óta szeretnék kihallgatni Hernádit is az ügyben, de eddig a magyar fél egyszer sem adta ki. A helyzet annyiban változott, hogy július óta Horvátország is az Európai Unió tagja, így könnyebb lehet beidézni a magyar üzletembert.

Szerző(k):
Beke Károly
08.
07.
00:00

Csányi vásárolni és tárgyalni ment Zágrábba?

Hónapok óta titkos tárgyalásokat folytat a Mol és a horvát kormány − értesült a Jutarnji List. A horvát lap informátora szerint Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója és a Mol Nyrt. igazgatóságának alelnöke vezeti a magyar tárgyalódelegációt, amely minden kényes kérdésről, többek között a Mol−INA részvényesi szerződésről megpróbál megállapodni. A lap szerint a megbeszélések konstruktív légkörben zajlanak. Mint emlékezetes, a múlt héten egy osztrák hírügynökség már azt vetette fel, hogy ha nem jutnak dűlőre a felek, akkor a Mol akár kész eladni 49 százalékos INA-részesedését. A magyar cég irányítási joggal rendelkezik a horvát olajcégben, annak ellenére, hogy nem többségi tulajdonos, köszönhetően a részvényesi megállapodásnak, melyet egyes vádak szerint kenőpénzzel értek el. A gyanú szerint a magyar társaság tízmillió eurót fizetett Ivo Sanader volt horvát kormányfőnek a kedvező megállapodásért cserébe, a horvát bíróság nem jogerősen el is ítélte a volt politikust. Az ügyészség régóta szeretné kihallgatni Hernádi Zsolt Mol-vezért is, de erre még nem került sor. A Jutarnji List szerint elképzelhető, hogy Csányi nem csak a Mol érdekében lobbizik Zágrábban, a lap úgy tudja, hogy az OTP ajánlatot tehet a Postanska Banka megvásárlására.

Szerző(k):
Beke Károly