A 200 ezer személyes adatot adathalász támadásokban használhatják fel rosszindulatú szereplők.
Szerző(k): Vermes ÁdámOrosz kötődésű hekkerek feltörték a Microsoft egyes vezetőinek fiókjait.
Szerző(k): EconomxSok felhasználónál véletlenszerűen, rendkívül zavaró módon nyílt meg a Fájlkezelő, amit csak igen lassan javított ki a Microsoft.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraSokakkal fordult már elő, hogy rejtett számról hívták őket, de mire felvehették volna a telefonjukat, a hívás megszakadt, vagy egy piackutató, egy ügynök jelentkezett be. Miért telefonál valaki hívószám kijelzés nélkül, egyáltalán miért vannak a rejtett számok? És higgyünk-e azoknak a cégeknek, akik a számok felfedését ígérik?
Szerző(k): Drávucz PéterA Nemzeti Kibervédelmi Intézet riasztást adott ki az autóinkat érő, egyre sűrűbben előforduló kibertámadások miatt.
Szerző(k): EconomxElég egy apró figyelmetlenség vagy egy rossz kattintás, és már el is tűnt a pénzünk. Inkább érdemes gyanakodni, mert a „szervezett” bűnözők még úgy is megszerezhetik a pénzünket, hogy semmilyen adatot nem adunk ki.
Szerző(k): Horváth BalázsTávollétében nyilvánították bűnösnek Angliában azt a 18 éves Arion Kurtajt, aki több nemzetközi óriáscég ellen intézett kibertámadást.
Szerző(k): Zádori BenceAdathalász bűnözők élnek vissza a Magyar Posta nevével: a „Kattints ide”, „Fizessen online” vagy „Küldje el nekem a csomagot”, illetve „Erősítse meg címét”, “Csomagja kézbesítésre vár, kérjük, erősítse meg a vám befizetését”, és hasonló feliratú üzenetek szerepelnek, ám linkre kattintva adathalász weboldalra kerül a címzett.
Szerző(k): EconomxEgy olvasónk hamis banki hívás áldozata lett. Tőle nem tudtak pénzt elvenni, de érdemes vigyázni. Közben brit adatok alapján a nyugdíjasok helyett már a Z-generáció került a banki csalók célkeresztjébe. Folyamatosan új módszerrel próbálkoznak.
Szerző(k): Horváth Balázs