Gyógyszergyártót bírságolt a GVH
Három, a TEVA gyógyszergyártót érintő ügyben is döntött a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
Gyógyszergyártót bírságolt a GVH
Három, a TEVA gyógyszergyártót érintő ügyben is döntött a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
Rövidebb nyitva tartásra készülnek a patikák
Rövidített nyitva tartással válaszolhatnak a patikák a szeptembertől hatályos új létszámrendeletre − figyelmeztet a Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ). A módosítás szerint a gyógyszertárak szaklétszámát szeptember 1-jétől a nyitvatartási idő és a befogadott vények száma határozza meg, a patikák heti 40 óra nyitvatartási idő alatt 1, míg heti 70 óra felett már 4 gyógyszerészt, valamint 4 szakasszisztenst kötelesek foglalkoztatni. Ha havonta átlagosan több mint 3 ezer vényt váltanak be egy patikában, akkor háromezrenként további egy munkatársat kell alkalmazni. A HGYSZ korábban azt javasolta, hogy a számlával vagy megbízási szerződéssel rendelkező patikusokat is számítsák be legalább részmunkaidősként, így a létszámnorma jóval kisebb terhet jelentett volna. A rendelet azonban csak idősávos korlátot állított fel, ami nyilvántartási kötelezettséghez kötött, így az adminisztrációs terhek várhatóan jelentősen nőnek. A rendelet hatása főként azokon a településeken lesz érzékelhető, ahol kevés patika működik és nehéz gyógyszerészt találni az új pozíciókra.
Alzheimer-gyógyszeren dolgozik a magyar cég
Áttörést hozhat a világbetegségként kezelt Alzheimer-kór gyógyításában a Ubichem Kutató Kft. gyógyszerfejlesztése. A kutatás az oki terápiában hozhat eredményeket, szemben az eddigi tüneti kezelésekkel. A több mint 350 millió forintos európai uniós támogatással megvalósuló kutatási projekt 2014 novemberében zárul.
Ilyennek látja a lakosság a gyógyszerellátást
A betegek drágábban és nehezebben jutnak hozzá a gyógyszerekhez - derül ki a GKI-EKI Egészségügykutató Intézet márciusi felméréséből. A krónikus betegségek előfordulási gyakorisága miatt az áremelkedés pont a legszegényebb, legjobban költségérzékeny rétegeket érinti leginkább. Az új receptkiváltási rendet a fővárosiak kétharmada teljesen elutasítja.
Így spórol az OEP a betegeknek
Hétmilliárd forinttal csökkent 2012-ben a lakosság receptköteles gyógyszerre fordított kiadása az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) által bevezetett vaklicitnek köszönhetően. A gyógyszerkasszának 28 milliárdos megtakarítást hozott az eljárás - közölte az OEP mai sajtótájékoztatóján Sélleiné Márki Mária főigazgató.