BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gázvezeték

08.
07.
23:59

A Gazprom gázvezetéket épít Irán és India között?

Az OAO Gazprom ajánlatot tett az Iránt Indiával összekötő gázvezeték megépítésére - értesült a Vremja Novosztyej napilap. Az orosz gázmonopólium az egyik fő finanszírozója is lenne a mintegy 3 milliárd dollár értékű vállalkozásnak. A Gazprom a vezetéket a pakisztáni felségvizek alatt fektetné le. Az orosz cégnek két vetélytárssal is számolnia kell. Az ausztrál BNP Petroleum ugyancsak Pakisztánon keresztül, de szárazföldön építené meg a vezetéket, egy meg nem nevezett olasz cég pedig a parttól távolabb, az Arab-tenger alatt fektetné le a csöveket. A lap kiemeli, hogy a Gazprom a világ egyik legreményteljesebb piacára jutna be ajánlata sikere esetén: India gázfogyasztása az elmúlt tíz évben ugyanis megduplázódott, és az energiahordozó ára is igen magas a szubkontinensen. A Gazprom a hírt egyelőre nem kívánta kommentálni. (NAPI)

Szerző(k):
Sebő Gábor