BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Gazprom gázvezetéket épít Irán és India között?

2002. augusztus 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OAO Gazprom ajánlatot tett az Iránt Indiával összekötő gázvezeték megépítésére - értesült a Vremja Novosztyej napilap. Az orosz gázmonopólium az egyik fő finanszírozója is lenne a mintegy 3 milliárd dollár értékű vállalkozásnak. A Gazprom a vezetéket a pakisztáni felségvizek alatt fektetné le. Az orosz cégnek két vetélytárssal is számolnia kell. Az ausztrál BNP Petroleum ugyancsak Pakisztánon keresztül, de szárazföldön építené meg a vezetéket, egy meg nem nevezett olasz cég pedig a parttól távolabb, az Arab-tenger alatt fektetné le a csöveket. A lap kiemeli, hogy a Gazprom a világ egyik legreményteljesebb piacára jutna be ajánlata sikere esetén: India gázfogyasztása az elmúlt tíz évben ugyanis megduplázódott, és az energiahordozó ára is igen magas a szubkontinensen. A Gazprom a hírt egyelőre nem kívánta kommentálni.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet