BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gazdaság

12.
14.
09:05

KSH: csaknem hat százalékkal nőtt az ipari termelés októberben

Az ipari termelés volumene 5,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához mérten októberben. A szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás októberben az előző hónaphoz képest 3,5 százalékkal csökkent, közölte szerdán a Központi Statisztikai Hivatal. A feldolgozóipari alágak többségében nőtt a termelés volumene, a legnagyobb mértékben a villamos berendezés gyártásában.

Szerző(k):
Economx