Jobbnak látja a magyar gázhelyzetet a hazai hivatal, mint az európai
Nincs összhang az uniós adatszolgáltató szervezet és az illetékes magyar hivatal információi között arról, hogy Európában vagy Magyarországon állnak-e jobban a gázkészletek.
Jobbnak látja a magyar gázhelyzetet a hazai hivatal, mint az európai
Nincs összhang az uniós adatszolgáltató szervezet és az illetékes magyar hivatal információi között arról, hogy Európában vagy Magyarországon állnak-e jobban a gázkészletek.
A decemberi rekord gázfogyasztáson Norvégia kaszált a legnagyobbat
Lehet, hogy az oroszok betartottak az európai gázpiacon, és hogy a magyar lakossági fogyasztókat továbbra is a rezsicsökkentés védi a piaci árakkal való szembesüléstől, de az egyébként elszabaduló áraknak nem az oroszok és nem is a magyar lakosság az igazi nyertese, hanem az extra-exportra kényszerített Norvégia - többek közt ez derül ki az energiahivatal friss gázmonitoringjából.
Fenntarthatatlannak látszik a rezsicsökkentés az orosz-magyar gázszerződés tükrében
Nem tűnik fenntarthatónak a rezsicsökkentés annak tükrében, hogy az új magyar-orosz gázbeszerzési megállapodás hatályba léptekor rögtön negyedével ugrott Magyarországnak szánt orosz gáz ára.
Felsmann Balázs: rövid távon nagyon nehéz az energiaárakról bármit is jósolni
Az elmúlt hónapokban igazi piaci tűzijáték zajlik az energiapiacon, az áram és a gáz ára rég, avagy "soha" nem látott szintekre ugrott. A napi rángásokhoz szinte hozzászokott már a piac, de a helyzet előidézéséről, és leginkább a megoldásáról szakértői szinten is sok a vita. Megpróbáltuk a lehetetlent: tisztázni: mi, miért, hogyan függ össze, és mi a magyarázata mindannak, ami a szemünk előtt zajlik?
Befektetők óva intik az Európai Uniót egy Magyarországnak fontos besorolás miatt
A gáz és a nukleáris energia is megkaphatja a "zöld címkét" az Európai Uniótól, miután tavaly év végén elkészült az az energetikai-taxonómia tervezet, amely mindkét energiahordozót környezetvédelmileg fenntarthatónak minősítené. A magyar kormány hangos szószólója ennek a módosításnak, de a befektetők szerint ezt nagyon súlyos hiba lenne meglépni.