Leáll a régió egyik legnagyobb műtrágyagyára, Magyarország is megérzi a hatást
Az Azomureş, a legnagyobb gázfogyasztó és műtrágyagyártó Romániában, de az energiaválság, valamint a magas gázárak a céget sem kímélik: a vállalat több mint 200 közvetlen alkalmazottját más vállalatokhoz delegálják vagy technikai munkanélküliségbe küldi. Ezzel részben leáll a termelés is az üzemben, ami Magyarországon is rossz hír.




