BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gázár

09.
21.
10:40

Németország meglépi az energetikai államosítást

Németország államosítani fogja az Uniper SE-t egy történelmi lépés keretében, hogy megmentse az ország legnagyobb gázimportőrét, és elkerülje Európa legnagyobb gazdaságának energiaszektorának összeomlását. A lépésre azután kerül sor, hogy a Gazprom okozta ellátási válság miatt a társaság csődközelbe került. Az orosz állami gázszolgáltató német leányát már államosították.

Szerző(k):
Szabó Dániel
09.
21.
09:39

Oroszország súlyos adóemelésre kényszerül a szankciók miatt, nagy válságot hoz ez Magyarországon is

A Kreml egy jelentés szerint az olaj- és gázadók emelésének tervét fontolgatja a jövő évi szövetségi költségvetés megerősítése érdekében, mivel a nyugati szankciók egyre nagyobb terhet rónak az orosz gazdaságra. Mindez Magyarország számára is rossz hír, mivel a gáz- és olajimport legnagyobb részét Oroszországból szerzi.

Szerző(k):
Szabó Dániel
09.
20.
15:16

Megváltozott az európai gázár pályája, miközben erősödik a függetlenedés

Az európai referenciaárak enyhén emelkedtek a holland gáztőzsdén. Az elmúlt napokban egyre olcsóbb lett a földgáz, és most ráadásul Németország jelentette be, hogy a gáztárolói lassan úgyis megtelnek, hogy a Gazprom teljesen leállította az Északi Áramlat gázvezetéken a tranzitot. A magyar rezsicsökkentést meghatározó gázárak 15 százalékkal vannak lejjebb, mint augusztus elején.

Szerző(k):
Szabó Dániel