Az elszálló energiaárak miatt adót csökkent és járadékot ad a lengyel kormány
Az üzemanyag- és energiaárak növekedését enyhítő, inflációellenes csomagot jelentett be Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök. Csökkentik az energia és az energiahordozók adóját, a családoknak a bevételüktől függő járadékokat folyósítanak. Ezzel párhuzamosan csökkentik a közigazgatási kiadásokat.




