BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

fizetés

05.
27.
15:32

Ingyen dolgoznak Magyar Péternek? Élő adásban vallott a kormányszóvivő

A polgármesterek fizetéséről kérdezték Szondi Vandát, de végül a saját zsebe került szóba. A kormányszóvivő válasza szerint a stáb tagjai két hete egyetlen fillért sem kaptak a kormánytól, sőt a bérük még szóba sem került. Ez a helyzet egy ekkora súlyú pozícióban hosszú távon tarthatatlan, és komoly zavart jelez az államigazgatás gépezetében.

Szerző(k):
Hegedűs Szabolcs
05.
27.
11:12

„Abnormális” Magyar Péter terve a polgármesterek fizetéscsökkentéséről Algyő első embere szerint

Ha a miniszterelnök terve megvalósul, és a településvezetők ismét kevesebbet keresnek majd, mint a beosztottjaik, akkor Molnár Áron lemond. Úgy véli, „semmi nem változott a Fideszhez képest”: a kormány azt ígérte, hogy az önkormányzatokat érintő kérdésekben egyeztetni fog a változtatásokról, ez azonban nem történt meg.

Szerző(k):
Tüske Erika
05.
19.
19:33

A lyukasztótól a mobilig: már ehhez is elég a bankkártya, sőt, az sem kell

A digitális fizetések térnyerése tovább gyorsult: a mobilfizetések növekedése már jóval meghaladja a hagyományos bankkártyás tranzakciókét, miközben egyre többen használják a fintech-szolgáltatók megoldásait is. A fővárosi közlekedésben és a cafeteria-rendszerben is új szintre lépett a digitalizáció. A gyors fejlődéssel azonban a kibercsalások kockázata is megnőtt.

Szerző(k):
Horváth Balázs