Honvédkórház főigazgató: A negyedik hullám erősebb lehet a harmadiknál
A harmadik oltás felvételére buzdít mindenkit a koronavírus járvány negyedik hullámának enyhítése érdekében a Honvédkórház főigazgatója.
Honvédkórház főigazgató: A negyedik hullám erősebb lehet a harmadiknál
A harmadik oltás felvételére buzdít mindenkit a koronavírus járvány negyedik hullámának enyhítése érdekében a Honvédkórház főigazgatója.
Koronavírus: tovább gyorsítják az oltást Olaszországban
Az oltakozás további gyorsítását jelentette be Roberto Speranza egészségügyi miniszter a járványhelyzetről tartott sajtótájékoztatóján pénteken, annak ellenére, hogy az olaszok több mint 86 százaléka már legalább egy adag oltást felvett.
Zacher Gábor: napról napra romlik a helyzet, már ma el kellene kezdeni az oltási kampányt
Érthetetlen, miért kell várni a koronavírus elleni oltási kampánnyal november végéig, miért nem tegnaptól vagy mától oltunk – válaszolta Zacher Gábor, a hatvani kórház sürgősségi osztályának orvosa arra a kérdésre, hogy megfelelőnek tartja-e a november 22-28-i közötti oltási akcióhetet. Szerinte a kampányt már ma el kellene kezdeni, széles körű maszkhasználatra és a védettségi igazolványra is szükség van.
A koronavírus-fertőzés nagyobb veszélyt jelent kedvenceinkre, mint eddig gondoltuk
Brit kutatók kimutatták, hogy az új koronavírussal fertőződött társállatoknál is felléphet szívizomgyulladás (miocarditis) a Covid-19-ben szenvedő emberekhez hasonlóan.
Újabb korlátozással néznek szembe az oltatlanok
A koronavírus-járvány negyedik hullámának erősödése miatt kitiltják az oltatlanokat a közösségi élet több területéről Szászországban - jelentették be pénteken Drezdában az MTI szerint.