Koronavírus: 251 millióhoz közelít a fertőzöttek száma
Több mint 478 ezer új esetet regisztráltak világszerte az elmúlt huszonnégy órában.
Koronavírus: 251 millióhoz közelít a fertőzöttek száma
Több mint 478 ezer új esetet regisztráltak világszerte az elmúlt huszonnégy órában.
Ideje volna újra elővenni a védettségi igazolványt
A korábbi járványhullámok tapasztalatai alapján viszonylag hamar eljön az a pont, amikor már nem lehet egyszerre ellátni a koronavírusos és az egyéb betegeket, akkor pedig muszáj lesz átszervezni az ellátást – vélekedett Csilek András, a Magyar Orvosi Kamara BAZ megyei Területi Szervezetének elnöke az ATV Start című műsorában. Az infektológus szerint érdemes lenne újra elővenni a védettségi igazolványt.
Egy rossz és egy jó hír a járványról
Kínában a járvány szempontjából nehéz télre és tavaszra számítanak a szakértők, hasonlóra a 2020 eleji helyzethez, amikor a koronavírus Vuhan városából indulva megkezdte látványos rombolását, miközben az Egyesült Királyságban abban bíznak az ottani szakemberek, hogy a vírus támadásának aktuális hulláma október végével túljutott a csúcsán. Úgy tűnik, a harmadik oltás működik az idősebbek körében.
Szerbiában is elérhető lesz a Pfizer koronavírus elleni tablettája
Szerbia szerződést írt alá a Pfizer gyógyszergyártó céggel a vállalat koronavírus elleni gyógyszerének forgalmazásáról - közölte Zlatibor Loncar szerb egészségügyi miniszter hétfőn a szerbiai közszolgálati televízióban.
Szlávik: nemigen kerülhető el az újabb korlátozás
Az oltásoknak idő kell, hogy kialakuljon a védettség, ezért azoknak, akik most készülnek felvenni az első oltást, érdemes minél hamarabb elmenni az oltópontra - javasolja Szlávik János infektológus szakorvos, aki szerint az átoltottság miatt most még várnak a korlátozó intézkedésekkel, de nemigen lehet elkerülni őket. Ahol alacsony az átoltottság, ott katasztrofális a helyzet.