BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

fertőzés

11.
09.
13:46

Ideje volna újra elővenni a védettségi igazolványt

A korábbi járványhullámok tapasztalatai alapján viszonylag hamar eljön az a pont, amikor már nem lehet egyszerre ellátni a koronavírusos és az egyéb betegeket, akkor pedig muszáj lesz átszervezni az ellátást – vélekedett Csilek András, a Magyar Orvosi Kamara BAZ megyei Területi Szervezetének elnöke az ATV Start című műsorában. Az infektológus szerint érdemes lenne újra elővenni a védettségi igazolványt.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
09.
11:45

Egy rossz és egy jó hír a járványról

Kínában a járvány szempontjából nehéz télre és tavaszra számítanak a szakértők, hasonlóra a 2020 eleji helyzethez, amikor a koronavírus Vuhan városából indulva megkezdte látványos rombolását, miközben az Egyesült Királyságban abban bíznak az ottani szakemberek, hogy a vírus támadásának aktuális hulláma október végével túljutott a csúcsán. Úgy tűnik, a harmadik oltás működik az idősebbek körében.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
11.
08.
13:37

Szlávik: nemigen kerülhető el az újabb korlátozás

Az oltásoknak idő kell, hogy kialakuljon a védettség, ezért azoknak, akik most készülnek felvenni az első oltást, érdemes minél hamarabb elmenni az oltópontra - javasolja Szlávik János infektológus szakorvos, aki szerint az átoltottság miatt most még várnak a korlátozó intézkedésekkel, de nemigen lehet elkerülni őket. Ahol alacsony az átoltottság, ott katasztrofális a helyzet.

Szerző(k):
Szepesi Anita