BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

fertőzés

11.
20.
07:40

Indul az előzetes regisztráció nélküli oltási hét, itt van minden tudnivaló

November 22-28. között oltási akcióhét lesz a kórházi oltópontokon reggel 7 és este 19 óra között. A kórházak országszerte - Budapesten kiemelten - megemelt oltási kapacitással és időpontfoglalás nélkül is várják az érkezőket akár az első, az elmaradt második, vagy a harmadik oltásra. Az oltatlanok előzetes regisztráció nélkül is érkezhetnek az oltópontra, ez esetben regisztrációjukat a helyszínen végzik el - írja a koronavirus.gov.hu.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
18.
10:30

Kötelezővé tennék-e a magyarok a Covid elleni oltást? Egy új felmérésből kiderül

Miközben a koronavírus-járvány negyedik hulláma egyre durvábban tombol Magyarországon, a kormányzat által egyetlen védekezési eszköznek kikiáltott oltást a lakosság elég nagy hányada a jelek szerint nem akarja felvenni, a hatmillió oltottat csaknem félévvel később sikerült elérni, mint ahogy azt Orbán Viktor tervezte. Az oltás kötelezővé tételét a kormányfő szerint a magyarok gyomra nem venné be, amit csak részben támaszt alá a Pulzus Kutató lapunk megbízásából végzett felmérése. Az eredmények elég nagy megosztottságot jeleznek, mindenesetre a budapestiek, az idősebbek és a diplomások az átlagosnál nagyobb arányban álltak ki a kötelezővé tétel mellett.

Szerző(k):
Szepesi Anita