BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

fertőzés

11.
22.
08:58

Koronavírus: több mint 27 ezer új fertőzött, 392 beteg elhunyt a hétvégén Magyarországon

A hétvégi 3 nap alatt 27209 új fertőzöttet azonosítottak, egy héttel ezelőtt a hétvégi három nap után 21060 fertőzöttről írt a központi oldal. A halálos áldozatok száma 392 fő volt, egy héttel ezelőtt a hétvégén 304 beteg halt bele a fertőzésbe. Kórházban jelenleg 6451 főt ápolnak, 649 beteg szorul lélegeztetésre. Egy hete 5286, pénteken 6122 covidos beteg feküdt kórházban. Lélegeztetőgépen egy hete 519, pénteken 613 fő volt. A legalább egy oltást felvevő száma az elmúlt 3 napban 6761 fővel nőtt.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
20.
18:39

Visszatért a félelem a tőzsdékre, de van egy jó befektetési tipp

Nem csupán az átlagembereknek van elegük a koronavírus-járvánnyal járó korlátozó szabályokból, hanem a tőzsdei befektetőknek is. Miután az elmúlt közel két évben lényegében ezek rángatták a részvényárfolyamokat, sokan közülük örülhettek, ha nagy veszteségeiket a gazdasági fellendülésben visszanyerték. Most megint úgy tűnik, hogy várni kell még a boldog békeidők visszatérésére.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
11.
20.
10:19

Koronavírus: az egyre agresszívebb mutációk miatt újabb oltásokra lehet szükség

A maszk és a távolságtartás csökkenti megfertőződés esélyét és azt is, hogy a fertőzést továbbadjuk. Mivel a koronavírus a különböző mutációk révén egyre agresszívebb lesz, arra kell készülni, hogy újabb és újabb oltásokra is szükség lehet - mondta Kacskovics Imre immunológus, az ELTE természettudományi karának dékánja szombat reggel közétvén.

Szerző(k):
Szepesi Anita