A Pénzügyminisztérium nem reagált érdemben arra a javaslatra, hogy a legrászorultabb idősek kapjanak egy egyszeri juttatást az ünnepekre. A nyugdíjszakértő szerint idén nagyon rosszul járnak a nyugdíjasok, a költségvetés helyzete jelenleg nem engedi meg az osztogatást, a jövő évben azonban több érdemi juttatás is érkezhet majd.
Szerző(k): Vermes ÁdámFebruárban is nyugdíjasnak kell lennie annak, aki megkaphatja a tizenharmadik havi nyugdíjat, de az sem módosult, hogy már az előző évben is legalább egy napot nyugdíjban kellett töltenie. A nem bonyolult rejtélyre Farkas András hívta fel a figyelmet, a törvényrendelet szövegezését tisztázta hírlevelében.
Szerző(k): L. K.A kormányzat a piaci becslések alapján jelenleg úgy számol, hogy nagyjából 300-500 milliárd forint mozdulhat meg jövőre lakáscélokra a 2142 milliárd forintnyi nyugdíjpénztári megtakarításokból. A nyugdíjszakértő szerint azonban akár 1000 milliárd forint is kiáramolhat a számlákról, ráadásul a lépéssel a kormányzat egy hatalmas gyomrost visz be a hosszú távú öngondoskodás gondolatának is.
Szerző(k): Vermes ÁdámA kormány uniós forrásokért cserébe korábban arra tett vállalást az Európai Bizottság felé, hogy 2025-re reformokat vezet be a nyugdíjrendszerben. Az ennek kapcsán elkészült szakértői jelentés azonban olyan javaslatokat tartalmazott, amelyekkel a kabinet nem ért egyet, így rövid távon nem várható változtatás. A demográfiai kihívások azonban előbb-utóbb kikényszeríthetik a Nők 40 program, valamint a jelenlegi nyugdíjkorhatár felülvizsgálatát.
Szerző(k): Vermes ÁdámDemográfiai okokból nem kell emelni a korhatárt, mert a 65 éves életkorban várható további élettartam Magyarországon fájdalmasan rövid az uniós átlaghoz képest – írja hírlevelében Farkas András nyugdíjszakértő.
Szerző(k): L. K.Hiába volt év elején 6 százalékos nyugdíjemelés, az alapvető élelmiszerek ára jelentősen emelkedett, hívja fel a figyelmet Farkas András. A szakértő szerint a nyugdíjemelési eljárás reformjára lenne szükség.
Szerző(k): K. R.Magyarországnál mindössze öt uniós tagállamban volt kisebb az egy kedvezményezettre jutó átlagos nyugdíj összege 2021-ben, ráadásul GDP-arányosan sem állunk jobban a statisztikák szerint. Nyugdíjszakértőket kérdeztünk az adatokról: abban Simonovits András és Farkas András is egyetértett, hogy az adatok „rosszak”.
Szerző(k): Károly GáborLeronthatják a segélyek a nyugdíj alapjául szolgáló átlagkereset összegét 2024-es nyugdíj-megállapítás esetén.
Szerző(k): L. K.