BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

fagy

01.
07.
10:21

A fél országban tart a riasztás - mutatjuk, hol lesz a leghidegebb

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombati veszélyjelzése szerint Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyében akár mínusz 20 Celsius-fok alá is csökkenhet a hőmérséklet, ezért ott másodfokú figyelmeztetés van érvényben. A fővárosban és Pest, valamint Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében elsőfokú a figyelmeztetés a hideg a miatt.

Szerző(k):
MTI
02.
05.
23:59

A meleg miatt felgyorsult a növények vegetációja

Az év elején még a rendkívül erős téli fagyok jelentettek fejtörést a gazdáknak, amelyek néhol károsították a növényeket, de országosan többek véleménye szerint végül is nem okoztak veszteségeket (NAPI Gazdaság, 2002. január 24., 13 oldal). A helyzet azóta jelentősen megváltozott, mivel az utóbbi napokban már a meleg, most pedig az éjszakai - igaz, egyelőre csak enyhébb - fagyok kelthetnek aggodalmat.

Szerző(k):
Ábrahám Ambrus