Jövő héten ismét befagy Magyarország
A következő napokban még felmelegedés lesz, utána viszont visszatér Tél tábornok.
Jövő héten ismét befagy Magyarország
A következő napokban még felmelegedés lesz, utána viszont visszatér Tél tábornok.
Kiderült, mikor érkezik a melegfront
Az extrém hideg veszélye miatt egy megyére másodfokú, négy megyére pedig elsőfokú figyelmeztetést adott ki szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat. Honlapjukon azt írták: szerda este melegfront érkezik.
Hivatalos: lehet korizni a Balatonon
Két önkormányzat, Keszthely és Siófok is kijelölte az első hivatalos jégpályákat a Balatonon. A meteorológiai előrejelzések szerint átmeneti enyhülés után a jövő héten is marad a hideg idő, egyelőre nem kell olvadástól tartani.
Újra nagyon rossz fénybe került Magyarország
Több ezer menekült rekedt a magyar-szerb határon, csak a nőknek és a gyerekeknek van esélyük bejutni valamelyik túlzsúfolt menekülttáborba, a férfiak elhagyott, fűtetlen raktárakban próbálják átvészelni a telet - tudósítanak külföldi hírportálok.
Újabb kemény éjszaka jön - riasztás érkezett keddre
Újabb rendkívül hideg éjszaka következik - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő este Facebook-oldalán. Öt nyugati megye kivételével keddre az egész országra első- és másodfokú figyelmeztetést adtak ki.