Saját mobilt \"fejleszt\" Észak-Korea
Nagyra értékelem az ötletességet és patrióta lelkesedést, amellyel ennek az üzemnek a vezetői és alkalmazottai lefektették a modern mobiltelefonok gyártásának alapjait − mondta Kim Dzsong Un, az észak-koreai sztálinista rendszer vezetője azon a gyárlátogatáson, amelyen a hivatalos KCNA hírügynökség szerint megtekintette a hazai fejlesztésű mobiltelefonok gyártását. Az ország nem hivatalos himnuszaként számon tartott népdalról Arirangnek keresztelt készülék a Google Android operációs rendszerét használja és a tudósítás szerint teljesen az ország határain belül készül. Észak-Koreában 2008-ban jelentek meg a mobilok, az egyetlen szolgáltató az egyiptomi Orascom. A cég ebben a hónapban jelentette be, hogy már kétmillió ügyfele van. Az észak-koreaiak nem indíthatnak és fogadhatnak külföldi hívásokat, az országban tartózkodó látogatók nem érhetők el kívülről.
Szerző(k):
Komócsin Sándor