BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

értékesítés

10.
28.
23:59

Közép- és Kelet-Európában nyomul a Microsoft

A Microsoft Corp. (MS) jövőre 30-40 százalékkal tervezi növelni közép- és kelet-európai eladásait - nyilatkozta a Reutersnak Jan Muhlfeit, a vezető amerikai szoftvercég regionális igazgatója. Az üzleti év szeptember 30-án zárt első negyedében a cég árbevétele a térségben éves összevetésben 69 százalékkal nőtt, szemben az egy évvel korábbi 12-15 százalékkal, így e régió a növekedési ütemet tekintve az elmúlt üzleti évhez hasonlóan továbbra is az élen jár. Muhlfeit becslése szerint Közép- és Kelet-Európában jövőre 10-12 százalékkal növekszik a személyi számítógépek eladása, ami a kapcsoltan értékesített MS-termékek számára komoly bázist jelent. A PC-ellátottság a nyugat-európai 35 százalékkal szemben e régióban 7-15 százalék közötti, így még jelentős piaci tartalékok vannak - tette hozzá. Az igazgató emellett kiemelt fontosságot tulajdonít az illegális szoftverhasználat visszaszorításának, mivel a Datamonitor legutóbbi felmérése szerint a 34 százalékos nyugat-európai átlaggal szemben a közép- és kelet-európai országokban futó számítógépes programoknak átlagosan 63 százaléka lopott. A Microsoft a régióban közel 500 főt alkalmaz és a szektorban tapasztalható általános leépítésekkel szemben 5-10 százalékos létszámbővítést tervez. G. S.

Szerző(k):
Sebő Gábor