BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

eredmény

05.
16.
23:59

Jó negyedévet zárt az E.ON-csoport

Az E.ON AG német közműszolgáltató csoport az idei első negyedévben a vártnál nagyobb, 1,293 milliárd euró üzemi eredményt ért el, 46 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A javulás elsősorban az energetikai üzletág teljesítményének köszönhető: az üzemi nyereség itt 89 százalékkal, 1 milliárd euróra szökött fel. A Magyarországon is érdekelt csoport árbevétele ugyanakkor az alaptevékenységhez kevésbé kötődő érdekeltségek eladása következtében 32 százalékkal, 14,4 milliárd euróra csökkent. Az energetikai üzletágban ugyanakkor 42 százalékkal, 6,4 milliárd euróra bővült a forgalom. A Dow Jones által idézett elemzők a ténylegesnél jóval alacsonyabb, 1,09 milliárd euró körüli üzemi eredményt, ugyanakkor a ténylegesnél némileg magasabb, 14,9 milliárdos árbevételt prognosztizáltak. Ulrich Hartmann vezérigazgató megerősítette, hogy az E.ON az elmúlt időszakban 20 milliárd euró értékű vagyonelemet értékesített annak a stratégiának a jegyében, hogy mindinkább az elektromos és gázüzletágra koncentrálnak, ám akvizícióra még ennél is többet költött. A csoport üzemi nyeresége idén várhatóan a tavalyi magas értéket is meghaladja, de a növekedési ütem a tavalyi akvizíciók miatt az első negyedévben tapasztaltnál alacsonyabb lesz. Az E.ON vezetése továbbra is bízik abban, hogy a német kormány felülbírálja a versenyhivatal döntését, amellyel megvétózta, hogy a csoport megvegye a British Petrol Plc-nek a Rurhgas AG-ben birtokolt 25 százalékos részesedését. Az E.ON fellebbezésében azzal érvel, hogy a gázszükségletének 80 százalékát importáló Németországnak szüksége van egy olyan erős cégre e stratégiailag fontos ágazatban, amely képes hatékonyan tárgyalni a külföldi szállítókkal. A gazdasági minisztérium legkésőbb július elején dönt az ügyben. G. S.

Szerző(k):
Sebő Gábor
05.
16.
23:59

Üzemi szinten javított a Lufthansa

A Lufthansa AG üzemi nyeresége az első negyedévben az egy évvel korábbi 5 millió euróról 12 millió euróra nőtt, főként az üzemanyagárak csökkenése következtében, a légitársaság nettó vesztesége ugyanakkor 94 millióról 186 millió euróra emelkedett. A Lufthansa járatait igénybe vevő utasok száma egy év alatt 10,09 millió főről 9,66 millió főre apadt, ám a csökkentett kapacitás következtében a járatok átlagos kihasználtsága 70,3 százalékról 73,1 százalékra emelkedett. Az utasforgalom által generált nyereség a business és első osztályú jegyek arányának a korábbi években megszokott szintre emelkedése következtében 1,2 százalékkal nőtt. A cégvezetés az év egészében az üzemi nyereség további emelkedésére számít - feltételezve, hogy a beindulóban levő globális gazdasági élénkülést semmiféle politikai vagy terroresemény nem akasztja meg.

Szerző(k):
Sebő Gábor
05.
15.
23:59

Ismét nyereséges a Mazda

A Mazda Motor Corp. a március 31-én zárt üzleti évben 8,83 milliárd jen (60,72 millió dollár) adózott nyereséget ért el, szemben az egy évvel korábbi 155,24 milliárdos veszteséggel. Az eredmény ilyen mérvű javulására az ötödik legnagyobb japán autóipari cég 82 éves története során még nem volt példa. A Ford által irányított, immár hatodik éve folyó átalakítás eredményeként a cégvezetés a folyó üzleti évre az üzemi nyereség 79 százalékos és a nettó nyereség 127 százalékos emelkedését prognosztizálja. Az eladott járművek száma a folyó üzleti évben várhatóan 5,5 százalékkal, 1 millióra emelkedik. Japánban 10,7 százalékos, Európában 25 százalékos növekedést várnak, míg Észak-Amerikában 6,9 százalékos csökkenésre számítanak. (NAPI)

Szerző(k):
Sebő Gábor