Gyorsjelentések: a Mol és az áramcégek az élen
A tőzsdei társaságok összesített eredménye 2002 első félévében – a jelentésével késlekedő Édász és Csepel adatai nélkül – megközelíti a 151 milliárd forintot, amely 30,3 százalékkal haladja meg a tavalyi első félév teljesítményét. A 35 milliárdos eredménytöbblet szinte fillérre megegyezik az alacsonyabb gázárak miatt szinte szárnyaló Mol profitnövekedésével, így elmondható, hogy a többi tőzsdei cég átlagban a tavalyi formáját hozta. Mivel az index is 6 százalékkal magasabban áll, mint most egy éve, látható, hogy a magyar részvények ár/teljesítmény hányadosa változatlan maradt.
